o nás

Co se dá u nás v sadu zažít?

Zasadit strom. Zasadit spoustu stromů a starat se o ně. A taky nějaké keře. Založit políčko. Vypěstovat vlastní brambory. Nebo řepu. Jezdit si traktůrkem, sekat a převážet slámu, hnůj, jablka z jedné strany sadu na druhou. Těšit se z úrody. Posedět a zazpívat si u ohýnku, přespat ve stanu, vyzkoušet si život v maringotce. Nestarat se o děti, ať se ztratí mezi stromy. Klučit šípky, sbírat šípky, moštovat jablka, povídat si, plánovat, zalévat. Užívat si ticho a klid.

Staráme se o sad

Máme pronajatý starý zarostlý jabloňový sad. Tušili jsme, že není malý. Naivně jsme se na něj vrhli s křovinořezy a sekačkami. Jak v pohádce o Šípkové Růžence bojujeme s šípkovými keři. Čím víc práce v sadu uděláme, tím víc se zvětšuje. Pomalu a jistě začínáme chápat, co to je 5,5 hektarů sadu. Že by výzva a čas pořídit pořádný stroj?

Nemáme v úmysl obnovit produkční sad, budeme sázet další druhy nejen ovocných stromů a keřů, ekologie a funkční krajina jsou pro nás důležité. Zkusíme založit jako za starých dobrých časů extenzivní sad s většími stromy, bramborovým políčkem, ovečkami…

Zveme do sadu

Není sad jako sad. Nemohl by náš sad být i místem setkávání se lidí z blízka i z dáli? Nechceme se v sadu uzavírat, vždyť ani tolik jablek sami nesníme.

Přijďte na menší i větší veřejné akce, pravidelné i nepravidelné. Naučte se s námi v předjaří správný řez ovocných stromů. Nasbírejte si na podzim jablka formou samosběru (stačí se předem ozvat a domluvit se). A samozřejmě, v době zrání akce nejvelkolepější - Jablkobraní a moštování.

Budeme moc rádi když nás navštívíte, pomůžete, poradíte… Ať to v sadu žije!