o nás

Žijeme v sadu

Prostě žijeme. Vstáváme, pracujeme, jíme, usínáme. Dojíždíme. Stavíme, budujeme, pěstujeme, vaříme a pečeme. Zveme se na oběd, večerní grilování, i jen tak na kafe. Pereme a věšíme. Jdeme na pivo, povídáme si a hádáme se. Zpíváme, staráme se, sekáme, sázíme, opravujeme, vymýšlíme a plánujeme… někdy sami, někdy spolu. Je pořád co dělat, nenudíme se.

Necháváme naše děti společně běhat po sadu a dělat lumpárny. Je nás pár rodin, pár obydlí, snažíme se být si dobrými sousedy. Žít je prostě to nejdůležitější a v sadu se nám žije dobře. Pozemky v sadu?

Staráme se o sad

Máme pronajatý starý zarostlý jabloňový sad. Tušili jsme, že není malý. Naivně jsme se na něj vrhli s křovinořezy a sekačkami. Jak v pohádce o Šípkové Růžence bojujeme s šípkovými keři. Čím víc práce v sadu uděláme, tím víc se zvětšuje. Pomalu a jistě začínáme chápat, co to je 5,5 hektarů sadu. Že by výzva a čas pořídit pořádný stroj?

Nemáme v úmysl obnovit produkční sad, budeme sázet další druhy nejen ovocných stromů a keřů, ekologie a funkční krajina jsou pro nás důležité. Zkusíme založit jako za starých dobrých časů extenzivní sad s většími stromy, bramborovým políčkem, ovečkami…

Zveme do sadu

Není sad jako sad. Nemohl by náš sad být i místem setkávání se lidí z blízka i z dáli? Nechceme se v sadu uzavírat, vždyť ani tolik jablek sami nesníme.

Přijďte na menší i větší veřejné akce, pravidelné i nepravidelné. Naučte se s námi v zimě správný řez ovocných stromů. Nasbírejte si na podzim jablka formou samosběru (stačí se předem ozvat a domluvit se). A samozřejmě, v době zrání akce nejvelkolepější - Jablkobraní a moštování.

Budeme moc rádi když nás navštívíte, pomůžete, poradíte… Ať to v sadu žije!

Jirka, Ivetka, Kryštof, Filip, Jarda, Iva, Jaroušek, Magdalénka, Rozálka, Petr, Kristýna, Jindra, Janka, Martin, Šárka, Marek, Jana, Samík, Olivka, Jirka, Iveta, Tereza, Jindra